Dokumentaliści opowiadają historię Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Ukazują losy miejsca, które stało się symbolem wytrwałości, wiary i troski o przyszłość Kościoła. Dzieje seminarium splatają się z historią Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w XX wieku - od dramatycznych doświadczeń wojny, przez lata powojennych represji, po przemiany ustrojowe i współczesność.