Dokumentaliści prezentują miejsca, w których temperatura nigdy nie przekracza zera stopni Celsjusza. Wykorzystując najnowsze technologie schodzą pod lód, penetrują góry lodowe i śledzą codzienne życie mieszkańców mroźnych krain, m.in. pingwinów i niedźwiedzi polarnych.Na biegunach zaczyna się wiosna i po raz pierwszy od pięciu miesięcy pojawia się słońce. Na Antarktyce zjawiają się męskie osobniki pingwinów białookich, który zaczynają budować swoje gniazda. Tylko atrakcyjne i bezpieczne konstrukcje pozwolą im znaleźć partnerkę. Tymczasem na Arktyce samice niedźwiedzi polarnych wychowują i uczą swoje potomstwo. Ze snu zimowego budzą się także motyle z rodziny niedźwiedziówkowatych.