Serial opowiada o osobistych i zawodowych problemach personelu szpitala z fikcyjnego podwarszawskiej miejscowości Leśna Góra. Widzowie poznają historię trójki młodych rezydentów: Wiktorii Manueli Consalidy (Katarzyna Dąbrowska), Agaty Woźnickiej (Emilia Komarnicka) oraz Przemka Zapały (Marcin Rogacewicz), dwóch młodych stażystek - Oli (Anna Karczmarczyk) i Klaudii (Julia Wyszyńska). Śledzą także losy chirurgów: doktora Michała Sambora (Radosław Krzyżowski), Piotra Gawryły (Marek Bukowski) oraz przyrodniej siostry Przemka, Hany Goldberg, która w Leśnej Górze pracuje na oddziale ginekologicznym.Konica przeżywa osobisty dramat. Okazuje się, że Marta nic mu nie mówiąc odebrała dzieci z przedszkola i zawiozła do siebie. Lekarz jest załamany. Latoszek wraca do pracy w Leśnej Górze. Zapowiada Tretterowi, że zamierza zwrócić szpitalowi pieniądze, które wywalczyła dla niego żona. Klaudia pracuje w klinice jako wolontariuszka. Ma nadzieję, że niebawem znajdzie się dla niej etat. Niestety, dziewczyna nie jest w stanie dłużej płacić za wynajem mieszkania. W końcu właściciel żąda od niej, by się wyprowadziła. Tymczasem Ola i Jan zajmują się starszym mężczyzną, u którego wykryto sepsę. Bakteria, która wywołała zakażenie jest wyjątkowo groźna. Lekarze nie mogą wrócić do domu, by nie narażać swoich bliskich.